SEO ÇALIŞMASI

SEO Nedir,SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

img

SEO Hizmeti

Son günlerin en popüler konularından biri olan aslında yıllardır kullanılan fakat pek çok sektörün yeni farkına vardığı SEO hizmeti aslında çok kullanışlı ve basit reklam yöntemlerinden biri. Sizlere bu konuda son derece profesyonel ve işinin ehli bir ekip ile hizmet veriyor olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Peki, nedir bu SEO, ne işe yarar, kullanmak bir firma veya markaya ne katıyor gibi merak edilen pek çok konuya açıklık getirerek konuya başlayalım.

img

SEO Nedir?

Her yaştan insanın diline pelesenk ettiği SEO, Search Engine Optimization olarak karşınıza çıkacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse veri tabanlı içerisinde arama yaparken belli kriterler ile sizi öne çıkarmaya SEO denilir. Basit bir yöntem ile arama motorlarında en üst sıralarda yer alma işlemine bu isim verilir ve pek çok kişinin son yıllarda sıklıkla kullandığı en kolay reklam politikaları arasında gösterilebilir. Hem bir site içerisinde hem de site dışı aramalarda kullanıcıların karşısına sık çıkmak isteyen ve bu yöntemle kendini duyurmak isteyenlere ilaç gibi gelen bu SEO hizmeti hakkında biraz daha detay vererek ilerleyelim.

SEO ÇEŞİTLERİ

SEO web sitelerinin organik arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür.Aslında bazı ortak SEO çalışmaları dışında sitesinin hedef kitlesi, sektörü, hedef bölgesi ve site içeriğine bağlı olarak farklı çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Yerel (Local) SEO 90%
Genel SEO 94%
Mobil SEO 91%
Uluslararası (International) SEO 93%

İşletmeniz için Profesyonel Araçlar

Site İçi & Site Dışı Optimizasyon
Icon
Anahtar Kelime Yoğunluğu
Sitenizin veya firma sitesinin ana anahtar kelimelerini belirleyin ve bu anahtar kelimelerin dışına çıkmayacak şekilde içeriğinizi oluşturun. İçeriğinizdeki anahtar kelimelerinin yoğunluğu, arama motorlarına sitenizin hangi konuyla ilgili bir site olduğunu anlamasına yardımcı olur. Anahtar kelime yoğunluğu içerik uzunluğuna göre %4 ila %5 arasında olmalıdır.
Icon
SEO Backlink İlişkisi
Backlink çalışması yaparken yapılan en büyük hatalardan biri olan fazla link almanın faydalı olduğudur. Fazla link almak sitenize faydadan çok zarar verir. Önemli olan sektörünüzle ilgili sitelerden ve bu sitelerinden kaliteli siteler olduğunu kontrol edip, belli aralıklarla düzenli bir şekilde almalısınız. Aldığınız linklerden sitenize ziyaretçi gelmiyorsa aldığınız linkin faydası fazla olmayacaktır. Peki sitenin kaliteli veya otoriter site olduğunuz nasıl anlayabilirsiniz. Öncelik sitenin düzenli bir şekilde içeriğinin güncelleniyor olması gerekir. Ücretli ve ücretsiz araçlar kullanılarak ziyaretçi hitini ve dünya sıralamaları kontrol edebilirsiniz. Google’un kendi bünyesinde değerli gördüğü News kayıtlı siteleri tercih edebilirsiniz.

Bize Projenizi Anlatın - Hemen İletişime Geçin.

İşletmenizi çevrimiçi hale getirmenize ve büyütmenize yardımcı olalım.
Message sent!